kolmapäev, 19. november 2008

Ernesaksa stipendiumi said Klas, Moss, Köster ja Schüts

Gustav Ernesaksa Fond andis tänavused Ernesaksa stipendiumid Eri Klasile, Ilmar Mossile, Tiit Kösterile ja Kuldar Schütsile. Klasile anti koorimuusika 35 000 kroonine peastipendium muusika edendamise ja koorimuusika populariseerimise eest nii Eestis kui välismaal. Lisaks tõi fondi haldusnõukogu ära Klasi olulise panuse dirigentide õpetamisel ja aktiivsuse laulupidudeliikumise edendamisel.
20 000 krooni suurused koorimuusika edendamise stipendiumid otsustas haldusnõukogu anda praegu Eesti Kooriühingu tegevdirektorina töötavale koorimuusika arendajale ja paljude laulupidude korraldajale Ilmar Mossile ning kauaaegsele Kuressaare muusikakooli direktorile ja Saaremaa Ühendatud Meeskoori dirigendile Tiit Kösterile koorimuusikaelu edendamise eest Saaremaal.
13 500-kroonine õppestipendium otsustati anda Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia dirigeerimiseriala üliõpilasele Kuldar Schütsile töö eest Inseneride Meeskooriga, Tallinna Poistekoori ettevalmistuskooriga ning Türi Kammerkooriga „Suisapäisa".
Stipendiumid antakse pidulikult üle 14. detsembril Estonia kontserdisaalis toimuval Gustav Ernesaksa 100. sünniaastapäeva tähistaval galaõhtul.

Gustav Ernesaksa Fondi asutasid 22. oktoobril 1993 Eesti Üldlaulupeo Direktsioon (Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutus), Eesti Kooriühing, Eesti Meestelaulu Selts, Eesti Rahvusmeeskoor ja Eesti Muusikaakadeemia. Fondi eesmärk on jäädvustada Gustav Ernesaksa mälestust ja väärtustada koorimuusikaalast tegevust. Fond annab iga aasta detsembris Gustav Ernesaksa sünnipäeva paiku välja koorimuusika peastipendiumi, koorimuusika edendamise stipendiumi ja õppestipendiumi.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

!Tweetmeme! !Tweetmeme läbi!