kolmapäev, 10. juuni 2009

Eesti Pank esitleb laulu- ja tantsupidudele pühendatud meenemünte

Eesti Pank teatab, et esitleb reedel, 12. juunil laulu- ja tantsupidude traditsioonile pühendatud kullast 100-kroonise nimiväärtusega meenemünti ja hõbedast 10-kroonise nimiväärtusega meenemünti.
Kullast meenemündi tagaküljel on kujutatud 1960. aastast kasutusel olnud laululava, mille kaarest on saanud laulupidude sümbol. Samuti on mündi tagaküljel selle nimiväärtus „100 KROONI”. Mündi esiküljel on Eesti Vabariigi suur riigivapp, tekst „EESTI VABARIIK” ja aastaarv 2009. Kullast meenemündi on kujundanud Merle Kasonen ja Triinu Silla. Müntide tiraaž on 5 000 ja kuldmündi maksumus on 3 500 krooni.
foto: Eesti Pank

Hõbedast meenemündi tagaküljel on kujutatud meeste tantsuring, mida võib vaadata ka ajarattana, mis sümboliseerib laulu- ja tantsupidude pikka traditsiooni. Mündi tagaküljel on ka selle nimiväärtus „10 KROONI”. Meenemündi esiküljel on Eesti Vabariigi suur riigivapp, tekst „EESTI VABARIIK” ja aastaarv 2009. Hõbedast meenemündi on kujundanud Tiiu Pirsko ja Mati Veermets. Müntide tiraaž on 10 000 ja hõbemündi maksumus on 350 krooni.
foto: Eesti Pank
Meenemünte on võimalik osta ka komplektina hinnaga 4 000 krooni. Meenemündid on vermitud Hollandi Kuninglikus Rahapajas (Koninklijke Nederlandse Munt).
Meenemünte hakkavad reedel, 12. juunil algusega kell 12 müüma Eesti Panga muuseum (Estonia pst 11) ning SEB kontorid üle Eesti.

Meenemüntide trükikvaliteedis pildid leiab Eesti Panga koduleheküljelt.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

!Tweetmeme! !Tweetmeme läbi!