neljapäev, 1. oktoober 2009

Koorimuusika kuu Klassikaraadios

Klassikaraadios algas tänasest koorimuusika kuu, mille kestel jõuab eetrisse 60 tundi koorimuusikat, teatab ERR.
Klassikaraadio on valmistanud ette tiheda muusikaprogrammi, kus Eesti kooride laulmist saab kuulata argipäeviti kell 9.55, 14.55 ja 17.55. Lisaks on kuu jooksul kavas kaheksa saadet sarjast "Koorijuhi kõrvaga", kus Aarne Saluveer, Kuno Areng, Ene Üleoja, Hirvo Surva ja teised koorijuhid räägivad koorimuusika hetkeseisust Eestis, selle tulevikusuundadest ja arenguvõimalustest. Saated on eetris esmaspäeviti kell 16 ja neljapäeviti kell 21.

8. oktoobril kell 19 on eetris saade "Laulev pink", kus Eesti Meestelaulu Seltsi esimees Arvi Karotam Laulupeopingist, mis paigutati sel suvel Tallinna lauluväljakule Gustav Ernesaksa mälestussamba kõrvale ning millel istudes saab kuulata valikut Eesti laulupeo kullavaramust.
Eesti Rahvusmeeskoori 65. aastapäeva puhul jõuavad aga eetrisse saated RAMi ajaloost ning otseülekanne koori sünnipäevakontserdilt 18. oktoobril algusega kell 15.

Veel pakub Klassikaraadio kooride kontserdisalvestisi, muuhulgas rahvusvahelise Harald Anderséni nimelise kammerkooride konkursi galakontserdilt, mis toimus 12. septembril Helsingis ja kus esines edukalt Eesti koor Voces Musicales. Koorimuusikakontserte saab kuulata laupäeviti kell 19 ja pühapäeviti kell 13.
Otseülekandes vahendab Klassikaraadio ka rahvusvahelise EBU koorikonkursi "Let The Peoples Sing" finaali, kus osaleb Tallinna Vanalinna Muusikamaja Tütarlastekoor Maarja Soone juhatusel.
Koorimuusika kuu lõpetab 31. oktoobri südaööl algav suur koorimuusikaöö.

Tagasi avalehele

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

!Tweetmeme! !Tweetmeme läbi!