teisipäev, 30. juuni 2009

Laulu- ja tantsupidu toob Eestisse Euroopa vabatahtlikud

25. laulupeo ja 18. tantsupeo „ÜhesHingamine“ korraldamisele on appi tulnud 15 vabatahtlikku üle Euroopa, kes saavad unikaalse kogemuse, andes oma panus eestlaste suursündmuse korraldamisse, teatab MTÜ Continuous Action.
„Tegemist on esmakordse Euroopa Vabatahtliku Teenistuse projektiga Eestis, mille eesmärgiks on anda ka väljaspool Eestit laulu- ja tantsupeo vastu huvi tundvatele noortele võimalus tutvuda lähemalt eesti kultuuri ja ühe olulisema traditsiooniga. „Lisaks sellele saavad noored kogeda rahvusvahelises meeskonnas töötamist“, ütles Euroopa vabatahtlikke koordineeriva MTÜ Continuous Action juhataja Elen Brandmeister.

Noored vabatahtlikud üheteistkümnest riigist – Austriast, Rootsist, Itaaliast, Hispaaniast, Bulgaariast, Lätist, Leedust, Suurbritanniast, Kreekast, Ungarist ja Prantsusmaalt saabusid Eestisse juba 1. juunil ja võtavad kahe kuu jooksul osa nii laulu- kui tantsupeo ettevalmistusest, läbiviimisest ning mitmesugustest rahvapeoteemalistest järeltegevustest. „Laulu- ja tantsupeo ajal võib neid märgata nii rongkäigus kui ka lauluväljakul ja Kalevi staadionilgi, abistamas rahvapeo külastajaid ning Tallinnasse spetsiaalselt selleks puhuks saabunud väliskülalisi ja esinejaid,” rääkis Brandmeister.
„Vabatahtlike teenistus on alanud intensiivse koolitusperioodiga ning teoreetiliste ja praktiliste eesti keelt ja kultuuri tutvustavate töötubadega. Laulu- ja tantsupeo traditsiooni paremaks mõistmiseks on osaletud eesti rahvatantsu ja –laulu loengutes ning praktilistes tundides, samuti külastatud Tartu laulupidu,” lisas ta.

„Tulin Eestisse ilma kindlate teadmisteta siinsest kultuurist ja inimestest. Olin näinud mitmeid fotosid Eestist, aga siiani kogetu on olnud palju muljetavaldavam kui oskasin arvata“, sõnas Eestis esmakordselt viibiv Manuel Oberhollenzer Austriast. „Siin viibitud aja jooksul oleme saanud mitmeid uusi teadmisi Eesti kohta ja külastanud põnevaid paiku Tallinnas. Lisaks on koolitusprogramm keskendunud suures osas imetlusväärsele Eesti laulu- ja tantsupeo traditsiooni tutvustamisele. Minu kodulinnas Innsbruckis midagi sellist ei kohta,” lisas ta.
Projekt viidi ellu Euroopa Ühenduse programmi Euroopa Noored toetuse abil.

Osale Maalehe viktoriinil - Tagasi avalehele

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

!Tweetmeme! !Tweetmeme läbi!